برای اولین بار در تاریخ جام حذفی ایران یک تیم دسته دومی توانست به فینال رقابت‌ها برسد و رکورد بزند. از روزی که داماش گیلان از لیگ دسته دو پا به مسابقات گذاشت، شاید خود بازیکنانش هم باور نمی‌کردند یک پای فینال باشند ولی رفته رفته آنها به این نتیجه رسیدند که می‌توانند تاریخ‌سازی کنند. در این راستا با میلاد پورصف‌شکن، بهترین گلزن داماش که بازی با سایپا هم زننده یکی از گل‌های تیمش بود، گفتگویی انجام دادیم.

 

*ثانیه چند گل زدی؟

فکر کنم ثانیه 50 بود.

 

 

*جام حذفی چنین رکوردی را داشتیم؟

فکر نمی‌کنم بازیکنی باشد که زیر یک دقیقه گل زده باشد. در لیگ برتر چنین رکوردی را داشتیم ولی جام حذفی برای اولین بار بود که این اتفاق رخ می‌داد.

 

 

*قبول داری گل زودهنگام باعث شد که سایپا از داماش بترسد و با ترس بازی کند؟

قطعا این‌طور است چون ما اگر گل اول را نمی‌زدیم کارمان سخت می‌شد و به مشکل برمی‌خوردیم اما به قول فوتبالی‌ها «چک» اول زدیم تا یک جورهایی به سایپا شوک وارد کنیم.

 

 

*خیلی بد هم گل خوردید که عجیب بود!

وقتی خطا شد از داور پرسیدیم با سوت شروع می‌کنید یا سوت ندارد که خودش گفت بروید عقب با سوت شروع می‌شود. همین که ما از توپ فاصله گرفتیم بازیکن سایپا شوت زد و توپ گل شد. وگرنه من خودم جلوی توپ ایستاده بودم و فاصله نمی‌گرفتم که سایپا بخواهد گل بزند. در کل، گل جوانمردانه‌ای نبود و ما هم پاسخ آن را دادیم و گل دوم را زدیم تا پیروز میدان شویم.

 

 

*تا همین جا هم تاریخ‌ساز شده‌اید. فکر می‌کنی در فینال هم به برتری برسید و قهرمان شوید؟

ما تا قبل از بازی با ماشین‌‌سازی بازی‌های جام حذفی را به عنوان بازی‌های دوستانه نگاه می‌کردیم و می‌خواستیم تجربه کسب کنیم ولی جلوی ماشین‌سازی هم‌قسم شدیم که با قدرت بازی کنیم و به فینال برسیم. الان هم که هنوز دیگر تیم فینالیست‌ مشخص نیست و باید ببینیم چه تیمی حریف ما می‌شود.

 

 

هر تیمی شود کارتان سخت است؟

به هرحال تیم‌های بزرگی در سوی مقابل قرار دارند که هر یک از آنها به فینال برسند، برای ما راحت نخواهد بود ولی از الان ما فینال جام حذفی را فراموش کرده‌ایم و به دنبال صعود به لیگ یک هستیم. ما اگر بخواهیم به فکر جام حذفی باشیم و به لیگ یک صعود نکنیم حتی اگر قهرمان جام حذفی هم شویم به درد نمی‌خورد. ما دوست نداریم به سرنوشت خونه به خونه دچار شویم و سهمیه نگیریم و فینال جام حذفی را هم ببازیم چون به هیچ دردی نمی‌خورد و اول باید فکر لیگ دسته دو باشیم و بعد به فکر جام حذفی.

 

 

*داماش تیمی را شکست داده که سرمربی‌اش متخصص گرفتن جام حذفی است. آیا در فینال هم هر تیمی بالا بیاید مثل سایپا حذف خواهید کرد؟

فینال شرایط خاص خودش را دارد که هیچ تیمی نمی‌تواند خودش را از پیش برنده بداند. ما تا الان مثل تیم‌های انگلیسی شگفتی‌سازی کردیم و باید آن را تکمیل کنیم.

 

 

*تو بهترین گلزن لیگ دو هم هستی؟

من 10 گل به ثمر رسانده‌ام که یک بازیکن 11گله بالاتر از من قرار دارد.

 

 

*چرا در تیم‌های لیگ برتری بازی نمی‌کنی؟

من از سپیدرود پیشنهاد داشتم. الان هم در داماش راحت هستم و تلاش می‌کنیم این تیم را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم.

 

 

*حرف پایانی؟

از همه هواداران داماش تشکر می‌کنم که در هوای بارانی و سرد زمستانی به استادیوم آمدند و تیم را حمایت کردند.

 

علی مسعودی – روزنامه گل