اسماعیل حاجی‌پور، مالک باشگاه داماش در خصوص حواشی فینال جام حذفی که با تاخیر دو ساعت و نیمه برگزار شد توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان، مالک باشگاه داماش گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اتفاقات فینال جام حذفی اظهار کرد: من از دیشب هنوز نخوابیده‌ام حتی یک لحظه. شب قبل از بازی یک جلسه برگزار شد تا برای مسابقه هماهنگی‌های لازم را انجام بدهیم. در آن نشست قرعه‌کشی شد و داماش به عنوان میزبان فینال انتخاب شد. ما توافق کرده بودیم که ۵۰ درصد ما و ۵۰ درصد پرسپولیسی‌ها باشند. روز مسابقه، من ساعت ۶:۳۰ به اهواز رسیدم تا به ورزشگاه برسم ۷:۱۰ شد. وقتی به ورزشگاه رسیدم دیدم هواداران ما بیرون هستند. از آنها سوال کردم که چرا اینجا هستید، آنها گفتند که ما را راه ندادند. از آنها خواستم آنها آنجا بمانند و آرام باشند تا خودم قضیه را حل کنم.

 

وی ادامه داد: به داخل ورزشگاه رفتم و با مسئولان صحبت کردم. با فرماندهان نیروی انتظامی و مسئولان مسابقه صحبت کردم. به من گفتند که بفرمایید داخل VVIP. گفتم من به اینها کاری ندارم، هواداران ما بیرون از ورزشگاه هستند، شما تکلیف آنها را مشخص کنید. من به همراه مدیرعامل و دو نفر دیگر گفتیم که ما داخل هواداران می‌نشینیم و به ما کاری نداشته باشید. ما عاشقانه برای این تیم کار می‌کنیم ولی به ما گفتند که اصلاً امکان ندارد که هواداران داماش وارد ورزشگاه شوند چون نمی‌توانیم جمعیت را بیرون کنیم. سوال کردم که چرا هواداران را به داخل آوردید که حالا بیرونشان کنید؟ حق ما هست یا نیست. گفتند که حق شما هست. من همان جا سر حرفم ایستادم و گفتم تا هوادارانمان وارد ورزشگاه نشوند تیم ما بازی نمی‌کند. باید این ۳۰۰ نفر را جا دهید. دوباره به ما گفتند که نمی‌شود و فقط می‌توانیم آنها را به جایگاه خبرنگاران ببریم. گفتم آنجا جایگاه خبرنگاران است و در این صورت به خبرنگاران اجحاف می‌شود و نباید این کار را کنید. در ضمن جایگاه خبرنگاران پشت شیشه قرار دارد. اگر هوادار می‌خواست از پشت شیشه بازی را تماشا کند در خانه می‌ماند.

 

حاجی پور در ادامه اضافه کرد: در همین حین جلسه شورای تامین را حدود نیم ساعت قبل از ساعت ۲۱:۰۰ برگزار کردند و ما را نیز دعوت کردند. ما در آنجا صحبت کردیم و همه حق را به ما دادند و به ما گفتند الان تخلیه می‌کنیم. ما هم گفتیم هر وقت که تخلیه شد تیم را به زمین می‌فرستیم. در همان حین بازیکنان بدن‌هایشان را گرم کرده بودند و آماده ورود به زمین بودند تا بازی سر ساعت ۲۱:۰۰ برگزار شود. متاسفانه آنها نتوانستند به قولشان عمل کنند و دوباره به سراغ ما آمدند و گفتند که اجازه دهید بازی برگزار شود. من گفتم تا شما هواداران ما را در ورزشگاه جا ندهید، تیم با بازی نخواهد کرد. این حق من است و باید حق من را بدهید. برای من کوه شود چون من با هواپیما شود، اما هواداران ما ۱۷، ۱۸ ساعت کف اتوبوس خوابیده‌اند که به اهواز برسند. اینها عاشقانه تیم را حمایت می‌کنند و هر جای کشور که بازی داشته باشیم به آنجا می‌آیند. با همه این حرف‌ها باز هم نتوانستند و طول دادند و طول دادند و طول دادند تا اینکه بالاخره جایگاهی را تخلیه کردند.

 

وی درباره اینکه گفته شد از وزارت ورزش و جوانان و دیگر نهادها با او برای برگزاری این مسابقه تماس گرفتند، توضیح داد: بله. تماس‌هایی با من گرفته شد و خواستند که ما بازی کنیم. من هم گفتم حتماً بازی خواهیم کرد و کمک می‌کنم به برگزاری بازی. من که جوان ۲۵ ساله نیستم. من ۶۰ و چند سال سن دارم و به دنبال یکدندگی نبودم. ما هم گفتیم که آمادگی داریم. من خودم رفتم دیدم که بالاخره جا را تخلیه کرده‌اند. از آن طرف هوادارانی که دو، سه بار آمده بودند و رفته بودند و هواداران پرسپولیس آنها را تهدید کرده بودند، از اینکه وارد ورزشگاه شوند ترسیده بودند. از آن طرف هم وقتی بازیکنان در حال گرم کردن بودند به سمت آنها بطری پرتاب شد. به سمت خود من هم بطری پرتاب کردند. هواداران که این صحنه‌ها را می‌دیدند می‌خواستند حمله کنند که من جلوی آنها را گرفتم.

 

مالک باشگاه داماش گیلانیان در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: ساعت ۲۳:۰۰ بود که قرار شد بازی را برگزار کنیم. هواداران هم ترسیده بودند و گفتم که دیگر جا هست و دیگر بهانه‌ای نیست و دیکتاتوری با آنها صحبت کردم. با خنده به آنها گفتم وارد ورزشگاه شوید، وگرنه می‌زنمتان!

وی در مورد تماس‌هایی که با او گرفته شده است، گفت‌: تلفن من بیش از ۳۰۰ بار زنگ خورد. از استانداری گیلان، از ادارات مختلف گیلان، وزارتخانه‌ها و خیلی جاهای دیگر، من خودم وزارت کشوری هستم و ۱۴ سال است که بازنشسته شده‌ام و ارتباطاتی دارم. خود آقای سلطانی‌فر هم نهایتاً با من صحبت کردند و خواستار برگزاری بازی شدند. آقای سلطانی‌فر از دوستان من هستند و برای ورزش تلاش می‌کنند. او از من خواست و با توجه به درخواست ایشان و استانداری گیلان و بچه‌های امنیتی استان گیلان و خوزستان که با آنها دوست هستم، گفتم بله حتماً بازی می‌کنم. البته جای هواداران ما هم مشخص شد و دیگر بهانه‌ای نبود.

 

حاجی پور در پاسخ به این پرسش که آیا زمانی که ورزشگاه در حال تخلیه شدن بود به تماشاگران یا مسئولان دو تیم اعلام شد که بازی لغو شده است یا تماشاگران خودشان به خاطر بلاتکلیفی ورزشگاه را ترک کردند؟ توضیح داد: نه. چنین چیزی اعلام نکردند. من چیزی نشنیدم که به هواداران گفته باشند “بازی لغو شده است” قطعاً نباید به هواداران می‌گفتند. باید به ما می‌گفتند که به ما هم چیزی نگفتند.