در حاشیه جلسه نمایندگان و مدیران شهرستان رشت فرصت را مقتضی شمردیم تا به سراغ نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی برویم و در خصوص روند کند بازسازی استادیوم دکتر عضدی رشت، مخالفت نیروی انتظامی با برگزاری مسابقات داماش در استادیوم عضدی، عملکرد خانم بخشی تنها بانوی مدیرکل در سطح ورزش و جوانان استان ها و حواشی انتخاب شهردار برای کلانشهر رشت گفتگویی داشته باشیم که در ادامه می توانید مصاحبه اختصاصی وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان با مهندس جبار کوچکی نژاد را مشاهده می کنید:

 

*بیش از یک سال از تخریب سکوهای عضدی می گذرد اما هیچ اقدامی در خصوص بازسازی سکوها شاهد نبودیم که این تعلل متولیان امر به گله مندی مشترک هواداران داماش و سپیدرود تبدیل شده است. در این خصوص پیگیری توسط نمایندگان صورت گرفته است؟

در رابطه با بازسازی استادیوم عضدی تاکنون اداره کل ورزش و جوانان درخواستی از ما برای کمک نداشته که ما بتوانیم کمکی کنیم. در حوزه ی ورزش بیشتر بحث سالن ۶٠٠٠ نفره، پیاده روی استادیوم بخش فلکده و سالن شنا بوده است.

ولی به طور کل ما بسیار نگران ورزش استان هستیم و از آقای سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان گله مندیم که واقعا توجه ای به استان گیلان نداشته اند، در حالی که ایشان در جلسه رای اعتماد مجلس به بنده تعهد دادند که سعی می کنند در استان تحولات خوبی در حوزه ورزش از نظر اعتباری و امکانات ایجاد کنند ولی تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است.

مبنای ما بر این است که اگر این روند ادامه پیدا کند با سؤال و تذکر ایشان را وادار کنیم که نگاهشان به حوزه ورزش استان بیشتر معطوف شود.

 

*آیا به عنوان نماینده مردم رشت قول پیگیری دغدغه فوتبال دوستان رشتی را می دهید؟

مطمئن باشید،همین امروز هم تماس خواهم گرفت و پیگیر خواهم شد و اگر کمکی بخواهند حتما کمک خواهد شد.

ما دو ورزشگاه در شهرستان رشت داریم که با توجه به جمعیت بسیار بالا نیاز است که هر دو به روز باشند و در اختیار بازیکنان قرار گیرند. تعطیلی استادیوم عضدی به ورزش ما آسیب می زند.

 

*اخیرا نیروی انتظامی شهرستان رشت با استناد به مصوبه شورای تامین و ارسال نامه ای به اداره ورزش و جوانان رشت با برگزاری دیدارهای داماش گیلان در استادیوم عضدی مخالفت کرده است و از پذیرفتن مسئولیت مسابقات در استادیوم مورد نظر باشگاه و هواداران داماش شانه خالی کرده است. از نظر شما آیا چنین نگاه غیر ورزشی به یک مسابقه ورزشی و اوقات فراغت جوانان جائز است؟ 

بنده معتقدم نیروی انتظامی،فرمانداری و شورای تامین باید به نگاه ورزش که یک نگاه تخصصی است توجه کنند. اگر نگاه ورزش استان این است که بازی ها در عضدی یا سردار جنگل انجام شود برای شورای تامین باید مهم باشد.

ممکن است برای یک بازی ملی نظر دهند که از نظر امنیتی بیرون از شهر یا داخل شهر برگزار شود که این بحث دیگری است. ولی برای بازی های داخل استان یا بازی تیم های شهر ما با تیم شهری دیگر معتقدم که نباید سخت گیری زیادی صورت گیرد و باز هم تاکید می کنم که باید با نگاه ورزشی به مقوله ورزش توجه کنند.

 

*عملکرد خانم بخشی به عنوان اولین بانوی مدیرکل در حوزه ورزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

به هر حال خانم بخشی در حال تلاش هستند و محیط و جو ورزش استان را مقداری آرام کرده اند ولی احساس ما این است که همچنان تحت تاثیر برخی قدرت ها قرار می گیرند. گاهی اوقات  در انتخاب روسای هیات های ورزشی و مواردی دیگر قدرت های بیرونی فشار می آورند که همیشه عامل گرفتاری ورزش این نگاه های بیرونی به داخل ورزش بوده است.

به اعتقاد من ایشان باید مقتدرتر و محکم تر گام بردارند و مطمئن باشند که ورزشکاران و ورزش دوستان حمایتشان خواهند کرد. باید سعی کنند نگاهشان به ورزش بیشتر تخصصی باشد و به حواشی ایجاد شده در ورزش توجه نکنند. 

 

*اما یک سوال اجتماعی، حواشی ایجاد شده توسط شورای شهر و انتخاب شهردار رشت چندان به مذاق مردم خوشایند نبوده است، شما چه نظری در خصوص این حواشی دارید؟  

بنده به عنوان نماینده شهرستان رشت از مردم فهیم رشت عذرخواهی می کنم که نوع رفتارهایی که شورا با مردم در طول این سال ها در خدمات دهی داشته، نگاه درستی نبوده است. بیشتر در بخش های حاشیه ای کار می کنند و این موضوع در حال آسیب زدن جدی به شهر است. در واقع انتظار داشتیم که نگاهشان بیشتر تخصصی باشد.

طی سال های قبل شهردار خوبی روی کار آوردند ولی حتی یک سال نتوانستند حفظش کنند و علی رغم اینکه ایشان علاقه داشتند در شهر کار کنند با رفتارهایشان شهردار را فراری دادند. به اعتقاد من  شورای شهر رشت تا به الان از مردم نمره منفی گرفته است.

زمان کمی باقی مانده و بنده تذکری جدی به وزیر کشور داده ام و اگر این روند ادامه پیدا کند ناچاریم فشار بیشتری به سازمان های نظارتی  بیاوریم  تا شورا را وادار کنیم به نفع مردم کار کنند و به حاشیه ها نپردازند.