وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : کنفرانس مطبوعاتی پیش از مسابقه تیم های داماش گیلان و پرسپولیس تهران با حضور حمید استیلی و افشین ناظمی ، سرمربی و مربی دو تیم و همینطور کاپیتان های دو تیم برگزار شد.

 

*افشین ناظمی : ما داماش گیلان هستیم و در مقابل تیم های بزرگ می ایستیم

پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و ما هم همیشه در مقابل تیم هایی مثل پرسپولیس و استقلال بازیهای خوبی را انجام داده ام که به عنوان نمونه می توان به بازی سال 86  و همینطور بازی سال گذشته که در جام حذفی صورت گرفته است اشاره کنیم. امیدوار هستم بازی فردا به نحوی رقم بخورد که ما به سه امتیاز این دیدار برسیم تا علاوه بر اینکه هواداران خودمان را خوشحال می کنیم به روند پیروزی ها و موفقیت هایمان ادامه دهیم.

 

افشین ناظمی مربی داماش گیلان ضمن بیان مطلب فوق در پاسخ به سوال خبرنگار وارش اسپرت در خصوص اینکه آیا با توجه به اینکه تعداد زیادی از بازیکنان داماش غیربومی هستند آیا بارندگی روی بازی داماش تاثیر خواهد گذاشت گفت : بچه های ما در این زمین تمرین کرده اند و کم و بیش با آن آشنایی دارند ضمن اینکه ما هفته گذشته در انزلی چنین شرایطی را تجربه کردیم و این در حالی است که زمین انزلی زیرسازی بسیار نامناسبی را دارد و زیر چمن از ماسه استفاده شده که زمین را سنگین می کند . انشالله در این مورد مشکلی نخواهیم داشت .

 

مربی داماش در پاسخ به اینکه حرف از دست های پشت پرده در این مسابقه به میان می آید و مربیان داماش چه تدابیری در این مورد اندیشیده اند گفت : بعضی از مسائل بر میگردد به کادر مدیریتی باشگاه که مطمئنا در این مورد تدابیری را اندیشیده اند اما در بحث فنی ما بعد از مسابقه با ملوان و نفت برای بازی با پرسپولیس برنامه هایی را در نظر گرفتیم و به خوبی این تیم را آنالیز کرده ایم تا بتوانیم در مستطیل سبز به نتیجه مورد نظر برسیم و کاری به حواشی خارج از مسابقه نداشته باشیم . با شناختی که از بازیکنان خودمان و از پرسپولیس داریم انشالله در این زمینه مشکلی به وجود نخواهد آمد و انشالله آنهایی که در گذشته دست به چنین کارهایی می زدند دستشان کوتاه شود.

 

متن کامل کنفرانس در ادامه مطلب…

 

ناظمی در ادامه گفت : ما کاری به اینکه پرسپولیس در بحران است نداریم بلکه به دنبال اهداف و سیاستگذاری های خودمان هستیم و میخواهیم به روند رو به رشدمان ادامه دهیم تا دل این هوادارانی را که حتی در روزهای بارانی می آیند و تمرینات ما را نگاه می کنند و فردا هم از ما حمایت می کنند را خشنود کنیم . به هیچ وجه به این فکر نمی کنیم که پرسپولیس در بحران است چرا که به هر حال پرسپولیس ، پرسپولیس است و همیشه هم بزرگ است. ما هم داماش گیلان هستیم و سعی می کنیم در مقابل تمام تیم های بزرگ بایستیم و از حقانیت فوتبال گیلان و علی الخصوص رشت دفاع کنیم.

 

مطمئنا بازی در سردار جنگل و بازی در عضدی متفاوت است اما ما تدابیری را در نظر گرفتیم که انشا الله به مشکلی بر نخوریم . ما در این مسابقه مصدوم نداریم و فقط آقای عسگری هستند که سه اخطاره اند و انشالله با تمام قوا وارد میدان خواهیم شد.

 

 

*محمدرضا مهدوی : هوادار واقعی داماش، تیم خودش را تشویق خواهد کرد 

مطمئنا بازی سختی را در پیش داریم و از مهمترین دلایل آن می توان به این اشاره کرد که ما در عضدی بازی نمی کنیم و بازی هم در زیر بارش باران برگزار می شود. ما همیشه در رشت در مقابل پرسپولیس خوب بازی کرده ایم که در برخی مواقع به نتیجه نرسیده ایم و در برخی مواقع به نتیجه مورد نظرمان دست یافته ایم.

 

محمد رضا مهدوی کاپیتان تیم داماش گیلان ضمن بیان مطلب فوق گفت : به نظر من پرسپولیس امسال تیم خوبی را دارد هر چند که نتوانسته به نتایج خوبی دست پیدا کند اما من فکر می کنم این مسئله شاید به خاطر عدم هماهنگی بین آنها باشد وگرنه بازیکنان این تیم از بهترین بازیکنان ایران هستند .

 

کاپیتان داماش در پاسخ به اینکه الان در پست تخصصی خودش بازی می کند و شعاع حرکتی که در زمان دینورزاده به وی داده میشد با شعاع حرکتی در زمان قاسمپور چقدر تفاوت دارد گفت : مطمئنا با یکدیگر متفاوت بوده است . آقای قاسمپور بیشتر دوست دارند که ما در محدوده پست های خودمان بازی کنیم و من هم در جلوی مدافعین  درگیرتر بازی کنم تا وقتی توپ را گرفتیم بتوانیم به سرعت نفرات جلو را به اصطلاح راه بیندازیم . آقای دینورزاده نه اینکه چنین کارهایی را از من نمی خواستند اما بعضی وقت ها از من به عنوان هافبک نفوذی استفاده میکردند و برخی مواقع من عقب تر کار می کردم . در کل من بازیکنی هستم که ذاتا دوست دارم با توپ زیاد کار کنم و دریبل بزنم و ایشان در خیلی مواقع به من می گفتند که اینکار را انجام نده در حالی که در مواقعی می توانستم با اینکار به تیم کمک کنم .

 

 

وی در ادامه گفت : میدانم که استادیوم در بازی فردا پر خواهد شد . من از هوادارنمان می خواهم که در بازی فردا شعارهای آنچنانی ندهند و مثل همیشه تیم خودشان را تشویق کنند و به تیم حریف و رنگ ها کاری نداشته باشند تا انشالله به آن نتیجه ای که دوست دارند برسیم.

 

مهدوی در پاسخ به وارش اسپرت در خصوص تعدادی معدودی از تماشاگران گیلانی که به سکوی تیم حریف می روند گفت : شما اگر به اکثر شهرهای ایران بروید می بینید که پرسپولیس و استقلال در آن شهرها هواداران زیادی را دارند در حالیکه خوشبختانه در رشت چندان به این شکل نیست. من فکر می کنم آنهایی که هوادار واقعی تیم داماش باشند در این دیدار تیم خودشان را تشویق می کنند.

 

*حمید استیلی : باشگاه حق دارد در مورد سرمربی تیمش تصمیم گیری کند

فردا پرسپولیس با تیمی بازی دارد که در چند هفته اخیر به نتایج خیلی خوبی دست یافته است اما ما هم داماش را آنالیز کرده ایم و برنامه های خاصی را برای این دیدار در نظر گرفته ایم. انشالله که بتوانیم بازی خوبی را انجام دهیم و هواداران و تماشاگران از دیدن این مسابقه لذت ببرند.

 

حمیدرضا استیلی سرمربی تیم پرسپولیس تهران ضمن بیان مطلب فوق گفت : ما از تیم داماش به یک شناخت نسبی رسیده ایم . این تیم بازیکنان با تجربه خوبی مثل آقایان مهدوی کیا ، مهدوی و غلامی دارند و با توجه بارندگی که در چند روز اخیر در رشت وجود داشته است مطمئنا بازی سختی را در پیش خواهیم داشت و نمی توان این مسابقه را از قبل پیش بینی کرد .

 

مربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار وارش اسپرت در خصوص تاثیرگذاری شرایط جوبی بر روی بازی و پرسپولیس گفت : مطمئنا بارندگی بر روی کیفیت تیم ما و مسابقه تاثیر زیادی دارد و باید ببینیم که آیا از پوشش بر روی زمین استفاده شده است تا زمین کیفیت بهتری داشته باشد یا نه . به هر حال ما بازیکنان با تجربه ای داریم که به بازی در زمین خیس آشنایی دارند و  می دانند که در این زمین ها باید به چه شکل بازی کنند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اینکه هر روز از تعویض مربی و یا مصطفی دنیزلی گفته می شود بر روی تیم و حرف شنوی بازیکنان تاثیر منفی نمی گذارد گفت : بازیکنان از من حرف شنوی دارند و تا روزی هم که من باشم همه آنها می دانند که باید به حرف ها و دستورالعمل های من گوش دهند . این حق باشگاه است که در مورد مربی تصمیم گیری کند و من در این مورد هیچ گله و شکایتی از آنها ندارم .

وی در پاسخ به این سوال که آیا اولادی و شکوری به دلایل انظباطی حضور ندارند گفت : چنین مسئله ای وجود ندارد و این بازیکنان فقط به دلایل فنی در لیست 18 نفره ما حضور ندارند . 

 

استیلی در پایان در مورد غایبین این دیدار گفت : جواد کاظمیان را به علت مصدومیت و حمید علی عسگر را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم و در مورد علی کریمی هم باید ببینیم ایشان تا فردا در چه وضعیتی قرار دارند تا بتوانیم از ایشان استفاده کنیم.

 

 

*مجتبی شیری

ما برای این دیدار تمرینات ویژه ای را پشت سر گذاشته ایم و امیدوارم هستیم که در این شرایط جوی بچه ها بتوانند خواسته های کادرفنی را به خوبی پیاده کنند. با انگیزه پیروزی در این دیدار به رشت آمده ایم و انشالله که بتوانیم با دست پر از میدان خارج شویم.

 

مجتبی شیری ضمن بیان مطلب فوق درمورد ناهماهنگی ها موجود در خط دفاعی پرسپولیس گفت : به نظر من شما اگر بازیهای قبل ما را که دو برد در آن بدست آوره ایم را دیده باشید می بینید که عملکرد خط دفاعی ما خیلی خوب بود . شاید در برخی از بازیها که نفرات در این خط تغییر می کردند ناهماهنگی های وجود داشت اما من فکر میکنم در چند بازی اخیر انسجام خط دفاعی ما خوب بوده است و در کل سیستم دفاعی ما در کلیه خطوط خوب عمل کرده است.