وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی تیم های داماش گیلان و استقلال تهران با حضور درخشان و قلعه نوئی سرمربیان داماش و استقلال در سالن کنفرانس مجموعه عضدی رشت برگزار شد .

متن این کنفرانس با این توضیح که برگرفته از خبرگزارش فارس است را در ادامه خواهید خواند :

 

درخشان : مسئولان استقلال شخصیت اجتماعی این تیم را زیر سؤال بردند 

 

حمید درخشان پس از پیروزی یک بر صفر برابر استقلال در جمع خبرنگاران گفت: شناخت خوبی از استقلال داشتم.

می‌دانستم استقلال همیشه بزرگ است و هیچ چیز از بزرگی آن کم نمی‌کند. استقلال بازیکنان و کادر فنی قوی دارد و بازی سختی مقابل این تیم داشتیم. بازیکنانم را از نظر روحی برای یک بازی سخت آماده کرده بودم. آنچه مهم بود این که بتوانیم از نظر تاکتیکی بر حریف غلبه کنیم و نقاط قوت حریف را کنترل و از نقاط ضعفش استفاده کنیم.

 

متن کامل در ادامه مطلب

وی افزود: ‌از بازیکنانم تشکر می‌کنم، کارهای تاکتیکی را به خوبی انجام دادند. در نیمه اول باید گل می‌زدیم و فرصتی به استقلال ندادیم. در نیمه دوم هم موقعیت‌های گلزنی زیادی هم از دست دادیم با این حال از گرفتن این سه امتیاز خوشحالم و بازیکنانم برای این پیروزی تلاش زیادی کردند. هر چند موقعیت‌های گلزنی زیادی را خراب کردیم ولی با همین یک گل هم سه امتیاز را گرفتیم و نشان دادیم می‌توانیم کارهای بزرگتری در آینده انجام دهیم.

 

سرمربی داماش در مورد گل نزنی مهاجمانش گفت: همیشه مربیان در این زمینه مظلوم واقع می‌شوند و باید جوابگوی گل نزدن آنها باشند اما اختلاف یک بازیکن 10 میلیون دلاری با یک بازیکن دیگر در همین است که آن بازیکن 10 میلیونی فرصت‌ها را گل می‌کند و از دست نمی‌دهد. بازیکنان ما همگی بازیکنان خوبی هستند. من از افشین چاووشی هم راضی هستم با اینکه فرصت‌های گلزنی زیادی را از دست داد و باید با تمرین بیشتر یاد بگیریم که این فرصت‌ها را از دست ندهیم. ممکن است وقتی یک مهاجم 5 فرصت گلزنی را از دست می‌دهد به تیمش ضربه بزند زیرا امکان داشت در موقعی که بازی مساوی بود، استقلال از یکی از فرصت‌های استفاده می‌کرد.

 

درخشان در مورد اینکه استقلالی‌ها معتقدند علیه آنها جوسازی شده است و آنها شکست خورده‌اند، گفت: من این سؤال را اینگونه جواب می‌دهم. مسئولان فدارسیون و مدیر عامل استقلال تصمیم‌های غلطی در مورد این باشگاه گرفتند و با به موقع نرساندن تیم به رشت شخصیت اجتماعی استقلال را زیر سؤال بردند و چهره این تیم را نزد مردم رشت خدشه‌دار کردند. مسئولان استقلال با چنین تصمیمی به خودشان ضربه زدند آنها اگر درست تصمیم می‌گرفتند و استقلال به موقع به رشت می‌آمد برایشان بهتر بود هر چند آنها با این کارشان به ما هم ضربه زدند زیرا من بازیکنان را برای روز بازی از نظر روحی آماده کرده بودم و وقتی استقلال نیامد آنها می‌گفتند اجازه بدهید به خانه‌هایمان برگردیم زیرا استقلال نمی‌آید.

 

وی تصریح کرد: من دوباره تلاش کردم بازیکنان را از نظر روحی و روانی برای این بازی مهم آماده کنم. بازیکنان استقلال بعد از لغو پرواز به خانه‌هایشان رفتند پس جو را استقلال درست کرد ما که پروازی نداشتیم که بخواهیم حریف را نگران کنیم. آنها با به موقع نیامدن خود به رشت مردم این شهر و ما را نگران کردند.

سرمربی داماش در مورد برنامه‌اش در نیم فصل گفت: تعطیلی نداریم باید در جام حذفی بازی کنیم و پس از آن هم لیگ دور برگشت شروع می‌شود. یکسری از بازیکنان از ما جدا می‌شوند و دو سه بازیکن هم جذب می‌کنیم.

 

درخشان در مورد اینکه «کبه »مهاجم خارجی تیم را از ابتدا در ترکیب نگذاشت، گفت: این بازیکن از کشوری دیگر و با آب و هوایی متفاوت به تیم ما آمده و هنوز شرایط آشنایی با تیم را نداشت اما قوانین و فوتبال حرفه‌ای را می‌داند به همین خاطر او را در نیمه دوم به میدان فرستادم. هر چند در ابتدای حضورش در میدان کمی گیج بود ولی بعد از 5-6 دقیقه خودش را پیدا کرد و با یک کنترل خوب یک گل سه امتیازی زد. او برای هماهنگ شدن با تیم به زمان نیاز دارد.

وی افزود: ‌من می‌خواهم از محمد آبشک هم تشکر کنم او که بعد از مدت‌ها دوری، به تیم برگشت بازی با کیفیتی ارائه کرد و در گرفتن سه امتیاز نقش مهمی داشت.

 

درخشان در مورداینکه با استفاده از آبشک و کوه ریسک کرد،‌گفت: قطعا ریسک کردم، یک مربی باید ریسک کند. اگر نتیجه نمی‌گرفتیم اولین سؤال‌ها این بود که چرا آبشک و کوه را بازی دادی. من این ریسک را کردم و بازیکن خارجی را مقابل تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد به میدان فرستادم تا خودش را ارزیابی کند و به آبشک اعتماد به نفس دادم. بازیکنان ما اگر بتوانند خواسته‌های مرا در زمین به خوبی اجرا کنند مقابل تیمی به مشکل نمی‌خوریم.

درخشان در مورد جایگاه داماش در پایان فصل گفت: من رده‌های پایین جدول را دوست ندارم و در تیمی بازی کردم که همواره یا اول بوده یا دوم. می‌خواهم داماش را به جمع 5 تیم بالای جدول برسانم زیرا لیاقت و توانایی‌اش را دارد.

وی در مورد هدفش در جام حذفی گفت: جام حذفی فرصت خوبی است هدف ما قهرمانی است البته در این جام تیم‌های بزرگ هم حذف می‌شوند اما اگر شانس با ما یار باشد برای قهرمانی تلاش می‌کنیم.

 

امیر قلعه نوئی

 

قلعه نویی : همه ایران بسیج شده بودند تا استقلال ببازد!

 

امیرقلعه‌نویی پس از شکست تیم استقلال مقابل داماش اظهار داشت: مبارک داماشی‌ها باشد که بازی را بردند و اعتقاد دارم که بازی بدی نبود اما آقایان جو را خراب کردند و این مسابقه از لحاظ رفتاری فوق‌العاده بد بود و همه ایران هم بسیج شده بودند تا استقلال ببازد .

وی افزود: اگر بگویید این فحش‌ها را نشنیده‌اید واقعا کم لطفی کرده‌اید. من بچه نازی‌آباد تاکنون چنین فحش‌هایی را در زندگی نشنیدم که در این مسابقه و در جایگاه سمت راست شنیدم. البته داخل زمین، مسابقه پاکی برگزار شد و خواست خدا بود که آنها بازی را ببرند و حتی دقایقی از بازی در اختیار ما بود ولی اخراج ساموئل باعث شد انرژی بیشتری مصرف کنیم و حملاتمان نتیجه ندهد.

 

سرمربی استقلال تصریح کرد: در قسمت چپ جایگاه تماشاگران فوق‌العاده باکلاسی نشسته بودند اما در این سمت حرف هایی زده می شد که جای تأسف دارد.

یکی دیگر از خبرنگاران گفت: چرا فاصله هافبک ها و مدافعانتان کم بود که قلعه نویی گفت: وقتی 10 نفره شدیم این مسئله طبیعی است اما نیمه دوم در اختیار ما بود و روی یک حرکت اتفاقی گل خوردیم.

 

وی در خصوص اینکه تجربه تمرین در زمین چمن مصنوعی را داشتید یا خیر گفت: یک جلسه تمرین کردیم و بیشتر از این نمی‌توان در چمن مصنوعی تمرین کرد.

سرمربی تیم استقلال در خصوص دلایل تعویض‌های کمش گفت: وقتی 10 نفره شدیم می‌خواستیم از آوراژ قد استفاده کنیم و دونده و قدرتی باشیم. در نیمه دوم آنها موقعیتی نداشتند ولی استنباط من این است که اخراج ساموئل اشتباه بود و پنالتی صد در صد ما را نگرفتند. از محسن ترکی تعجب می‌کنم که به چه دلیلی به منوچهری و حیدری کارت داد اما بازیکن آنها 3 بار خودش را به زمین زد اما به دلیل شبیه سازی کارت زردی به او داده نشد. در مجموع به تیم داوری خسته نباشید می گویم.

یکی از خبرنگاران گفت قهرمانی نیم فصل را از دست دادید و سرمربی استقلال پاسخ داد: چیزی به نام قهرمانی نیم فصل نداریم ولی از دیشب همه ایران بسیج شدند که این اتفاق بیفتد. جالب است ما در راه بودیم و داماش در حال استراحت اما همه به ما تاختند.

 

یکی دیگر از خبرنگاران گفت اما شما بازی را از سردار جنگل به عضدی انداختید و قلعه نویی پاسخ داد: مگر ما شورای تأمین بودیم؟ به ما چه ربطی دارد؟

به گزارش فارس، خبرنگاران گیلانی نسبت به  صحبت‌های قلعه نویی که گفته بود جو بدی راه افتاد واکنش نشان دادند و سرمربی تیم استقلال اینگونه پاسخ آنها را داد: به مردم اطلاعات درست بدهید. حالا که بردید جو خوب شد؟ همه اینها به این دلیل بود که وقتی داماش باخت جو منفی ادامه داشته باشد.

یکی دیگر از خبرنگاران گفت لغو بازی از قبل مشخص بود و شما امروز استرسی نداشتید که قلعه نویی پاسخ داد: برای شما متأسفم که چنین سؤالاتی را می پرسید، ما بعد از بازی با سپاهان از فولاد باختیم اما حرفی نزدیم چهار سؤال کارشناسی بپرسید و به جوانها اطلاعات درست بدهید.

 

سرمربی تیم استقلال در خصوص دلایل تأخیر در بازی گفت: از ساعت 3 در فرودگاه مهرآباد معطل بودیم و سپس به منزل رفتیم و با هواپیما به رامسر رفتیم. برخی آقایان برای گرفتن 3 امتیاز هر کاری می‌کنند. میرشاد ماجدی وقتی دید پروازمان به رشت کنسل شده با راننده اتوبوس در رشت تماس گرفت و آن را کنسل کرد اما آقای عابدینی می‌گوید مخصوصا این کار را انجام دادیم. ما هم دوست داشتیم دیروز بازی کنیم اما این کارها درست نیست جا دارد از مدیریت هواپیمایی آسمان تشکر کنم که بلیت 40 نفر را درست کرد اما کسی این مسائل را نمی‌بیند. فوتبال در زمین است امروز داماش محکم بود و بازی را برد اما این جو راه افتاد که اگر آنها باختند همه چیز را به گردن این مسائل بیندازند.

وی در خصوص اینکه آیا به نظر شما تعویق بازی درست بود گفت: دو هفته پیش به ما گفتند به جای بازی با پیکان با گهر بازی کنید. آیا ما حرفی زدیم؟ یا اگر به پیکان می باختیم باید این مسائل را درست می‌کردیم؟

قلعه نویی در ادامه در پاسخ به یکی از خبرنگاران که می‌گفت با اتوبوس می‌توانستید مسیر را 4 ساعته بیایید گفت: از تهران تا رشت با اتوبوس 4 ساعت است؟ آقای صدیقی با سواری 4 ساعت و نیم آمدند؛ شما چه طور می‌گویید که با اتوبوس می‌شود 4 ساعته آمد؟

 

وی در پایان در خصوص دو باخت متوالی استقلال گفت: ممنون که یک سؤال فنی پرسیدید؛ دو باخت برای ما سخت است اما با توجه به اینکه مشکلات را می‌دانستیم لیستمان را به فتح‌الله‌زاده ارائه کردیم و اگر بتوانیم دو بازیکن را جا به جا می‌کنیم و دو خارجی هم به تیم می آوریم.

 

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید