وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : تیم فوتبال داماش گیلان در آخرین هفته نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران استقلال تهران را شکست داد .

 

به گزارش وارش اسپرت ، تیم فوتبال داماش گیلان از ساعت 15:15 امروز در حضور 18 هزار تماشاگر در استادیوم شهید دکتر عضدی رشت پذیرای استقلال تهران بود که در نهایت توانست این تیم را در یک بازی برتر با یک گل از پیش رو بردارد .

 

تک گل داماش گیلان در این بازی توسط بوباکر کبه و با پاس محمد آبشک در دقیقه به ثمر رسید تا سه امتیاز این باز از آن پسران شهر باران شود . داماش گیلان با کسب این سه امتیاز 22 امتیازی شد و به علت تفاضل گل پایین تر نسبت به نفت تهران نیم فصل را با جایگاه یازدهم جدول رده بندی به پایان رساند .

 

آمار ، گزارش و حواشی بازی در ادامه مطلب

آمار و اطلاعات

لیگ برتر – جام خلیج فارس

لیگ دوازدهم – هفته‌ی هفدهم

دوشنبه 14 آذر 1391 – ساعت 15:15

داماش گیلان-استقلال تهران

ورزشگاه عضدی رشت

تماشاگران : 18 هزار نفر

داور : محسن ترکی

اخطار : جی لوئد ساموئل کارت زرد در دقیقه‌ی 18 و 39 و در نهایت کارت قرمز، امین منوچهری کارت زرد در دقیقه‌ی 44، خسرو حیدری کارت زرد در دقیقه‌ی 45+1، جواد نکونام کارت زرد در دقیقه‌ی 48، مصطفی حاجتی کارت زرد در دقیقه‌ی 52.

 

ترکیب استقلال : سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، علی حمودی، جی‌لوئد ساموئل، جواد نکونام، میثم بائو (میثم حسینی در دقیقه‌ی 43)، سیاوش اکبرپور، امین منوچهری، آرش برهانی و خسرو حیدری.

سرمربی : امیر قلعه‌نوئی.

 

ترکیب داماش گیلان : حسن رودباریان، مصطفی حاجتی، علی‌رضا نظیف‌کار،مرتضی ابراهیمی، ابوالفضل حاجی‌زاده (محمد آبشک در دقیقه‌ی 58)، محمدرضا مهدوی ، علی‌رضا جهانبخش، هادی سهرابی، حسین ابراهیمی و افشین چاووشی.

سرمربی : حمید درخشان

 

گل : بوباکر کبه در دقیقه 85 برای داماش گیلان

شرح گل :

داماش گیلان 1-0 استقلال تهران : نفوذ آبی‌پوشان داماش در نهایت در دقیقه‌ی 85 منجر به گل شد. در این صحنه محمد آبشک که به عنوان بازیکن ذخیره به میدان آمده بود یک پاس گل بسیار زیبا از بین چندین مدافع استقلال به بازیکن تازه‌وارد داماش یعنی بوباکر کبه سپرد که این بازیکن با یک کنترل زیبا و چرخش زیبا توپ را بر روی پای خود آورد و با یک شوت زیبا دروازه‌ی استقلال را گشود تا قهرمانی نیم‌فصل استقلال از بین برود.

شرح بازی :

در 10 دقیقه‌ی نخست بازی کم‌کارترین بازیکنان زمین رحمتی و رودباریان بوده‌اند و در مقابل پرکارترین بازیکنان هم در میانه‌ی میدان حضور داشتند که با لو دادن توپ در مرکز زمین هیچ‌گاه موفق به خلق یک موقعیت خطرناک بر روی دروازه‌ی حریف نشدند. بازی این دو تیم با وجود حاشیه‌های فراوان در زمین جذابیت قابل توجهی را نداشته است و بسیار پراشتباه و سرد در میانه‌ی میدان دنبال شده‌است.

درحالی‌که در 15 دقیقه‌ی ابتدائی بازی، هیچ‌گونه صحنه‌ی قابل توجهی بر روی دروازه‌ی دو تیم خلق نشده بود تیم داماش به یک‌باره در دو دقیقه‌ی متوالی سه حمله انجام داد که در این بین یکی از دو حمله با واکنش زیبای رحمتی مواجه شد تا استقلال همچنان امیدوار به قهرمانی در نیم فصل بماند.

دقیقه‌ی 15 : افشین چاووشی یک نفوذ بسیار زیبا را انجام داد و درحالی‌که جهانبخش و سایر بازیکنان داماش را در کنار خود می‌دید خود تصمیم گرفت ضربه بزند که توپ با برخورد به بازیکن استقلال به بیرون رفت.

دقیقه‌ی 16 : جهانبخش پس از جا گذاشتن پژمان منتظری از سمت چپ نفوذی زیبا به محوطه‌ی استقلال داشت و با یک حرکت در عرض بقیه‌ی مدافعان استقلال را نیز جا گذاشت و با یک شوت فوق العاده رحمتی را وادار به واکنش کرد تا هواداران استقلال رحمتی را به شدت تشویق کنند.

پس از این صحنه بازیکنان داماش، نبض بازی را در دست گرفتند و چند هجوم نصف و نیمه را انجام دادند تا برتری خود را به مدعی قهرمانی دیکته کنند.

توپ‌گیری فوق العاده‌ی شاگردان درخشان در میانه‌ی میدان سبب شده تا یاران آبی‌پوش داماش بی‌امان بر روی دروازه‌ی استقلال حمله‌ور شوند و حریف را تحت فشار قرار دهند.

دقیقه‌ی 30 : در یک نفوذ زیبا از شاگردان حمید درخشان، جهانبخش در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک پاس زیبا چاووشی را در یک موقعیت عالی تک به تک با رحمتی قرار گرفت که با واکنش خوب و هوشمندانه‌ی رحمتی و البته تعلل خود، این توپ و موقعیت نیز از دست رفت.

در دقیقه‌ی 40 بازی درحالی که داماش سوار بر بازی بود و استقلالی‌ها در جریان بازی تقریبا محو بودند، یاران داماش یک توپ فوق العاده را از خط دفاع برای حسین ابراهیمی پیش‌تاخته ارسال کردند تا جی‌لوئد ساموئل کاری جز متوقف کردن این بازیکن با خطا نداشته باشد و در نهایت با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا کار برای شاگردان قلعه‌نوئی سخت‌تر گردد و این مربی بیش از پیش در اندیشه‌ی کسب تساوی باشد.

ضربه‌ی آزاد بازیکنان داماش توسط مهدوی زده شد و پس از برخورد به ایستگاه دفاعی استقلال به کرنر رفت.

در دقیقه‌ی 45 بازی علیرضا جهانبخش که بی‌تردید بازیکن برتر میدان در نیمه‌ی اول بود یک فرار زیبا انجام داد و در پشت محوطه جریمه توپ را به حسین ابراهیمی سپرد تا این بازیکن در یک موقعیت تک به تک با رحمتی قرار گیرد. با این حال او نتوانست از این موقعیت استفاده کند و توپ را به بیرون زد.

در دقایق پایانی بازی سفیدپوشان آبی‌دل پایتخت، آن‌قدر عرصه را برخود تنگ دیدند ترجیح دادند تا وقت بازی را تلف کنند تا شاید با از دست دادن تساوی قهرمانی نیم‌فصل را از دست ندهند.

نیمه‌ی دوم بازهم با طوفان داماش آغاز شد. با این وجود شاگردان درخشان آن‌چنان که باید در محوطه‌ی جریمه و در گل‌زنی هم خوش‌شانس نبوده‌اند و هم هشیار. با این وجود شاگردان قلعه‌نوئی نیمه‌ی دوم را پر استرس و عصبانی و البته در لاک دفاعی آغاز کردند.

در دقیقه‌ی 51 بازی یاران داماش با حرکت سیاه از جناح راست نفوذی را ترتیب دادند تا با یک و دوی زیبای جهانبخش و ابراهیمی، سانتر ابراهیمی بر روی دروازه‌ی استقلال توسط مدافعان دفع گردد و دروازه‌ی استقلال بسته بماند.

در دقیقه‌ی 54 تنها حمله‌ی زهردار استقلال به حرکت حمودی صورت گرفت که در نهایت با شوت بی‌دقت امین منوچهری در پشت محوطه‌ی جریمه از دست رفت.

بوباکر کبه،بازیکن آفریقائی-فرانسوی تیم داماش، باوجود آن‌که به تازگی به این تیم پیوسته است در ترکیب قرار گرفت.

در دقیقه‌ی 68 بازی مصطفی حاجتی از جناح چپ یک سانتر بسیار زیبا انجام داد که توپ پس از برخورد به دست پژمان منتظری دفع شد و به چاووشی نرسید. ابن درحالی است که داور اعتقادی به ضربه‌ی پنالتی نداشت.

در دقیقه‌ی 72 استقلال صاحب یک ضربه‌ی آزاد شد که نکونام پشت توپ قرار گرفت و توپ را به بیرون زد تا دومین موقعیت جدی استقلال در این بازی شکل بگیرد.

در دقیقه‌ی 73 بازیکنان داماش بار دیگر در موقعیت گل قرار گرفتند و بار دیگر ناکام بودند. در این صحنه حسین ابراهیمی با جا گذاشتن امیرحسین صادقی ضربه‌ی روی پای خود را دقیقا به جائی زد که رحمتی حضور داشت.

در دقیقه‌ی 79 حاجتی پشت محوطه‌ی جریمه یک توپ‌ربائی زیبا انجام داد و به داخل محوطه نفوذ کرد و با وجود دخالت مدافع استقلال بازهم پاس خود را برای چاووشی ارسال کرد اما این بازیکن نتوانست از این موقعیت استفاده کند و رحمتی و استقلال بار دیگر از شکست گریختند.

در دقیقه‌ی 90 چاووشی روی یک ضد حمله بر روی یک موقعیت تک به تک صاحب توپ شد و بار دیگر برابر خود سد محکمی به نام رحمتی دید و این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه‌ی 92 آرش برهانی از جناح چپ به داخل محوطه‌ی جریمه‌ی داماش نفوذ کرد و ضربه‌ی خود را به کنار دروازه‌ی داماش و رودباریان کوبید.

در دقیقه‌ی 94 درحالی‌که رودباریان روی یک توپ ارسالی از دروازه خارج شد و توپ را مشت کرد، توپ جلوی پای سیاوش‌ اکبرپور افتاد تا او با یک شوت سرکش دروازه‌ی استقلال را تهدید کند.

 

در حاشیه :

 

– در حالی که بازی با یک روز تاخیر و در یک روز میان هفته برگزار می شد 17 هزار هوادار داماش و حدود 1200 هوادار استقلال باعث شدند تا استادیوم عضدی جای سوزن انداختن نداشته باشد . آنها در طول بازی چنان تیم خود را تشویق کردند که همگان را به تحسین وا داشتند تا امیر عابدینی نیز در رختکن از بازیکنانش بخواهد که به افتخار  آنها و تشویقشان دست بزنند .

 

– پیش از شروع بازی در حالی که گنجایش استادیوم تقریبا تکمیل شده بود مامورین امنیتی اجازه پر شدن حدفاصل زیاد مابین هواداران دو تیم را نمی دادند که باعث بروز حواشی بر روی سکوها شده بود که در نهایت نیز تماشاگران موفق شدند از این حدفاصل نیز استفاده کنند .

 

– پیش از آغاز بازی کادرفنی داماش گیلان با دست گل به سمت کادرفنی استقلال رفت و با آنها خوش بش کرد ، این حرکت در پایان بازی نیز از سوی اعضای کادرفنی داماش تکرار شد .

 

-پیش از آغاز بازی هواداران استقلال که گویی گمان می کردند با هواداران تیم رقیبشان رو به رو هستند با نشان دادن هواداران داماش با الفاظی آنها را پرسپولیسی دانستند که با شعار پرسپولیس سوراخ و استقلال سوراخ هواداران داماش ساکت شدند .

 

– هواداران داماش گیلان به مناسب سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی پس از تلاوت قرآن با شعار میرزا روحت شاد یاد و نام این اسطوره رشت و استان گیلان را گرامی داشتند . همچنین به غیر از بنر بزرگ میرزا که توسط وارش اسپرت و با کمک اعضای آن تهیه شده است چندین بنر و پرده نوشته نیز در همین راستا به چشم می خرود

  

– از جمله شعارهای حاشیه این دیدار می توان به شعار بی غیرت خطاب به هواداران استقلال ، استقلال مافیا پیش از بازی و در هنگام بروز اشتباهات داوری ، شعارهای دو جانبه سیاست- تبانی ، قرمز و آبی ناریم هر کی بایه ترکانیم ، سوراخ تیم ملی خطاب به رحمتی ،تیم ما رشتی ها داماش گیلان- هر کی بیاد اینجا می کنیم ویران،  تشویق شدید آبشک پس از ورود به زمین و شعار دو جانبه داماش گل بزن -رشتیا بی قرارند اشاره کرد .

 

– مهندس قویدل مالک باشگاه داماش و مهندس محمد عضو هیات مدیره داماش از جمله افرادی بودند که در جایگاه ویژه حاضر بودند . عکس العمل های جالب توجه مالک باشگاه داماش گیلان بعد از هر موقعیت خطرناک از جمله سوژه های جالب توجه در جایگاه ویژه بود . قویدل پس از به ثمر رساندن گل نیز شادی زائدالوصفی را انجام داد که در نوع خود بسیار جالب بود .

وی در پایان بازی نیز در رختکن به بازیکنان داماش تیم مژده پاداش مناسبی داد .

 

– در پایان نیمه نخست بازیکنان استقلال که به سمت ترکی داور مسابقه یورش بردند . آنها اعتقاد داشتند که ترکی در چند صحنه دچاراشتباه شده است .

 

– هواداران داماش در این دیدار با جوی مناسب فقط تیم خود را تشویق کردند اما در نقطه مقابل هواداران استقلال در دقایقی از بازی علیه داور این دیدار با الفاظی بسیار نامناسب و زننده فحاشی کردند که با واکنش مربیان استقلال همراه بود .

 

– افشین چاوشی پس از تعویض به خاطر موقعیت فوق العاده خوبی که در مقابل دروازه رحمتی از دست داده بود شدیدا متاثر بود و گریست .

 

– در سالن کنفرانس مطبوعاتی در حالی که قلعه نوئی صحبت های خارج از عرفی را انجام میداد ، یکی از خبرنگاران ظاهرا (!) گیلانی در نقش وکیل مدافع وی عمل می کرد و در بین صحبت های خبرنگاران دیگر اخلال ایجاد می کرد .

 

 

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید