بازی بزرگ هفته دوم لیگ یک، جدال دو تیم لیگ برتری سابق خواهد بود.

به گزارش وارش اسپرت – رسانه هواداران داماش گیلان، در چهارچوب هفته دوم لیگ یک از ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۱۹ شهریور، فجر سپاسی شیراز در حافظیه پذیرای داماش گیلان خواهد بود.

وضعیت دو تیم:

فجر سپاسی که در طول ادوار یکی از بازیکن‌ساز ترین باشگاه‌های فوتبال کشور بوده است، این روزها به سختی در تلاش برای بازگشت به سطح اول فوتبال کشور است. آنها فصل گذشته در یک قدمی صعود به لیگ برتر، قافیه را باختند تا استقلال خوزستان به جای فجر به لیگ برتر صعود کند. با این حال شیرازی ها در تابستان بیکار ننشستند و تا حد ممکن ترکیب خود را تقویت کردند. به رغم این اتفاقات، شروع فصل برای فجر و شاگردان مهدی رجب زاده، شروع ایده‌آلی نبود و آنها در مقابل نفت مسجد سلیمان با یک گل تن به شکست دادند و حالا در صدد این هستند تا با پیروزی در مقابل داماش، شکست هفته اول را جبران کنند.

در سوی دیگر داماش که دیداری احساسی در بازگشت به استادیوم عضدی و لیگ یک در مقابل مس کرمان داشت، نتوانست نیمه اول خوبش را تکمیل کند و در نهایت دو بر یک به تیم کرمانی باخت. عوامل داماش این روزها به شدت از سوی هواداران و رسانه‌ها برای تقویت ترکیب تیم تحت فشار هستند و باید دید آیا با وضعیت فعلی می‌توانند از شکست هفته اول به خوبی گذر کنند یا این تنها آغاز ناامیدی‌های لاجوردی‌پوشان دیار باران خواهد بود.

نکات آماری:

– شکست هر یک از دو تیم، سومین شکست پیاپی آنها در تمامی دیدارهای رسمی خواهد بود.

– از آخرین برد داماش در شیراز مقابل فجر سپاسی حدود ۱۱ سال می‌گذرد. آن برد پس از تساوی بدون گل و در ضربات پنالتی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در فصل ۱۳۹۱/۹۲ رقم خورد.

– تیم‌های فجر سپاسی و داماش گیلان تا کنون ۲۵ بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که سهم داماش ۱۰ برد و سهم فجر ۹ برد بوده است و ۶ بازی نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. لازم به ذکر است یکی از ۱۰ برد داماش در ضربات پنالتی بوده است و می‌توان آن را جزو آمار مساوی‌ها نیز در نظر گرفت‌.