به گزارش وارش اسپرت امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخریه وضعیت فروش امتیاز باشگاه داماش گفت: افرادی که برای این مساله کار می‌کنند به مراحل خوبی رسیده‌اند. هم‌اکنون چند خریدار پیدا و پنهان برای باشگاه وجود دارد که چون می‌ترسیم دوباره کسی مثل صادق درودگر که هدایتی را به ملوان برد، آنها را منصرف کند، اسمی از آن‌ها نمی‌بریم!

 

وی در ادامه با بیان این که کار فروش باشگاه «ناهماهنگ» پیش‌ می‌رود، اظهار کرد: اگر امروز می‌گوییم که باشگاه را می‌فروشیم معلوم نیست که فردا هم همین شرایط را داشته باشیم! متاسفانه آقایان ابتدا قبول می‌کنند که باشگاه با یک رقمی به فروش برسد ولی وقتی خریدار قدم جلو می‌گذارد رقم را عوض می‌کنند! آن وقت اگر خریدار نباشد باز می‌گویند به هر قیمتی شده باشگاه را بفروشید. اصلا هم فکر نمی‌کنند که تیمی که به زمین می‌رود، هزینه روزمره‌اش را هم ندارد.

عابدینی ادامه داد: اکنون که چند نفر برای خرید باشگاه پا پیش گذاشته‌اند، امیدوارم این کار به سرانجام برسد. حتی این که از مسئولان استان خواسته‌ام که نگذارند تیم منحل شود. اگر تا دو هفته دیگر تکلیف فروش تیم مشخص نشود قطعا باشگاه منحل می‌شود، چون نمی‌شود که تیمی را وارد مسابقات کنیم که بضاعت مالی و امیدی به کسب درآمد نداشته باشد.

 

متن کامل در ادامه مطلب

مدیرعامل باشگاه داماش همچنین از تخفیف یک میلیاردی در قیمت فروش باشگاه خبر داد و افزود: اکنون اگر کسی بخواهد داماش را بخرد باید چهار میلیارد و 500 میلیون تومان بپردازد و از جمع بدهی دو میلیاردی باشگاه هم آن بخش از بدهی‌ها که باعث مسدود شدن حساب‌ها شده باید پرداخت شود. مبلغ این بدهی یک میلیارد تومان است و یک میلیارد دیگرش حق و حقوق بازیکنان است که فعلا با دریافت چک کوتاه آمده‌اند. البته این تخفیف به این علت است که خریدار باشگاه علاوه بر قیمت خرید تیم باید حدود هفت میلیارد تومان هم در طول فصل برای تیم خرج کند.

 

عابدینی در ادامه به بحث حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر اشاره و خاطرنشان کرد: حداکثر درآمد ما از فدراسیون از طریق تبلیغات میدانی و حق پخش بود که آقایان فعلا آن را هوا کرده‌اند! فکر می‌کنم سال گذشته از این طریق دست کم یک میلیارد تومان نصیب ما شد که امسال این رقم می‌توانست بیش از این باشد. تمام زجری که فدراسیون فوتبال برای دریافت حق پخش تلویزیونی می‌کشد به خاطر باشگاه‌ها است. من همین جا از آقای ضرغامی درخواست می‌کنم که نگاه ویژه‌ای به ورزش داشته باشد. زمانی که ایشان گفتند که تلویزیون یار دوازدهم تیم ملی است خیلی خوشحال شدم اما باید بدانند که تیم ملی از عصاره لیگ تشکیل می‌شود. نمی‌شود که دست فدراسیون را خالی بگذاریم و بخواهیم که تیم ملی را به جام جهانی ببرد. آن وقت اگر تیم ملی به جام‌جهانی رفت، تلویزیون می‌شود یار دوازدهم! چه اشکالی دارد که از همین حالا یار فوتبال باشیم. اگر تلویزیون کمک کند، فوتبال شکوفا می‌شود و آن وقت سهم صداوسیما هم بیشتر می‌شود.

 

مدیرعامل باشگاه داماش درباره فروش بلیت بازی‌های تیمش هم گفت: ما در این زمینه به هیات فوتبال استان اعتقاد کامل داریم و هماهنگ هستیم. این تعامل‌ها در استان گیلان وجود دارد. حمایتی که مسئولان استان البته به جز شورای شهر و شهرداری از ما می‌کنند خیلی خوب است. در سوی دیگر مسئولان شهرداری به جای کمک کردن گاهی ما را تمسخر هم می‌کنند. شنیدم که شهردار رشت گفته است که اگر داماش برنده شود پنج میلیون تومان به باشگاه کمک می‌کند! من از شنیدن این حرف خیلی تاسف خوردم، چون نشان می‌دهد که شهردار یک شهر بزرگ از اعداد و ارقام یک تیم لیگ برتری آگاهی ندارد. تعجب می‌کنم که این فرد چطور با انتخاب شورای شهر رشت به عنوان شهردار انتخاب شده است. وقتی نگاه این فرد تا به این حد سطح پایین است چطور می‌تواند مسایل یک شهر را حل و فصل کند؟ مگر چند هنجارساز در یک شهر وجود دارد؟ وقتی به یک هنجارساز بزرگ مثل تیم لیگ برتری اینگونه تنگ‌نظرانه نگاه می‌شود، پس مسائل عمده شهر چطور قرار است حل شوند!

 

مدیرعامل باشگاه داماش در ادامه گفت: در دو هفته‌ای که گفتم برای ما حیاتی است تمام تلاشمان را می‌کنیم که نقل و انتقال امتیاز باشگاه به سرانجام برسد. از کسانی هم که می‌توانند در این رابطه تصمیم‌گیری کنند عاجزانه می‌خواهم که هر چه زودتر تصمیم‌گیری کنند. نمی‌دانم چرا باور نمی‌کنند که وجود داماش و ادامه کارش برای جوانان استان مهم است و نیز نمی‌فهمم که اگر این را می‌دانند چرا برای اختصاص 500 میلیون یا یک میلیارد به این تیم اینقدر سخت‌گیری می‌کنند؟!

عابدینی در ادامه صحبت‌هایش به نخستین دیدار داماش در فصل دوازدهم لیگ برتر هم اشاره کرد وگفت: سرمربی و سرپرست ما برای اولین‌بار روی نیمکت یک تیم لیگ برتری نشستند و کادر فنی‌ ما تقریبا به صورت کامل تغییر کرد. همچنین تعدادی بازیکن جدید به جمع ما اضافه شدند. در چنین شرایطی که یک تیم بضاعت مالی ندارد و در فصل نقل و انتقالات هم نتوانست که ستاره جذب کند، همه نگران هستند که از شروع لیگ، زنگ خطر سقوط هم برای این تیم‌ به صدا دربیاید اما برایم جالب بود که با این شرایط، تیم خوب و منسجم کار کرد و به ویژه در نیمه دوم عملکرد خوبی داشت.

 

 نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید