از داماش نوشتن و مرور خاطرات سال‌های نه چندان دور، برای هواداران وفادارش یک لذت سینه سوز است.
سقوط داماش از لیگ برتر در بهار ۹۳ برای داماشی‌ها در ظاهر چندان نا آشنا نبود، اما در ادامه و سقوط به لیگ دو در بهار ۹۵ که در تاریخ چهل ساله لاجوردی پوشان شهرباران سابقه نداشت و این باشگاه را تا ورطهٔ نابودی سوق داد تا آنکه دلسوزانی از جنس باران و در شهرباران برای احیای داماش گیلان کمر همت بستند.

داماشی‌ها مهمترین دیدار پنج سال اخیر خود را باید در نیمه نهایی جام حذفی برابر شاگردان علی دایی برگزار کنند. شاید بر رویکاغذ و آمار، احتمال پیروزی سایپا بیش از نماینده رشت باشد اما ابرهای طوفانی شهرباران ثابت کرده‌اند که هیچ گاه تسلیم این قوانین و احتمالات نشده‌اند و همین خصوصیت تسلیم ناپذیری سربازان میرزا است که یک شهر را در انتظار تکرار تاریخ و صعود مجدد داماشی‌ها به فینال جام حذفی کرده است با این تفاوت که این بار شگفتی سازی‌شان به عنوان یک تیم دسته دومی حاضر در فینال حذفی مسلما در تاریخ فوتبال آسیا و حتی جهان ثبت خواهد شد!

عرض اندام داماش در دیدار نیمه نهایی جام حدفی آنقدر برای هواداران داماش حائز اهمیت شده است که به شدت دیدارهای این تیم در لیگ دو را تحت تاثیر قرار داده است و در مسابقات اخیر این تیم با رقیبان، شاهد کری خوانی‌های تیفوسی‌های داماش برای تیم تحت هدایت علی دایی بوده‌ایم؛ تیمی که با اعتراض به میزبانی داماش در نیمه نهایی نشان داد که از مواجه شدن با هواداران داماش گیلان واهمه دارد و در واقع این میزبانی داماشی‌ها در استادیوم لبریز از هوادار می‌تواند برگ برنده و تهیج کننده‌ای برای ابرهای طوفانی استان گیلان باشد.

البته نباید از یاد ببریم در فصلی که هدف اصلی داماش صعود به لیگ یک بود، قطعا راهیابی داماشی‌ها به جمع چهار تیم پایانی جام حذفی فراتر از انتظار از تیمی است که در سطح سوم فوتبال کشور برای اثبات خود در حال جنگیدن است. در واقع داماش گیلان در مرحله‌ای حضور دارد که بر خلاف حریف لیگ برتری و متمول خود تحت هیچ گونه فشار و استرس بیرونی قرار ندارد و یک شهر و استان آماده است که پسران لاجوردی پوش را بر روی شانه‌هایش قرار دهد و به یک قدمی آسیا برساند تا فوتبال رشت بعد از گذشت یک دهه دوباره با داماش به فینال برسد و بهترین افتخار تاریخ فوتبال رشت تکرار شود.


وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان