دیار وارش : سپیدرود در دیداری خارج از خانه به تساوی ارزشمند دست یافت.

به گزارش وارش اسپرت – پایگاه خبری و تحلیلی ورزش گیلان، در چهارچوب پنجمین هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور، تیم فوتبال سپیدرود در استادیوم نقش جهان اصفهان به مصاف سپاهان رفت که این دیدار در پایان نود دقیقه تلاش دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. 

سپیدرود با کسب این تساوی ارزشمند چهار امتیازی شد و موقتا تا جایگاه دوازدهم جدول رده بندی صعود کرد. رقابت های لیگ برتر پس از برگزاری این هفته تا 23 شهریورماه تعطیل است. 

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان – سپیدرود رشت/ ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت ۲۰:۱۵؛ تعداد تماشاگر: 
داور: حسین زرگر – رضا سخندان – محسن سلطانی – پیمان فرخی مهر – ناظر: عبود سنگاشکن

ترکیب سپاهان:

 اولیویرا- سعید آقایی، عزت الله پورقاز، ژایرو رودریگوئز، حسن جعفری، میلاد سرلک ( 72 مروان حسین)، رسول نویدکیا، مهرداد محمدی، حسین پاپی ( 62 جلال علی محمدی) ، شاهین ثاقبی، ساسان انصاری.
سرمربی: زلاتکو کرانچار 

ترکیب سپیدورد:

سیدمحمد حسینی، احمد آهی، سیدهادی موسوی، رضا الماس‌خاله، مهرداد جماعتی، توحید غلامی، میثم فردوسی، پویا نزهتی، حسین ابراهیمی، میعاد یزدانی و عماد میرجوان
سرمربی: علی نظرمحمدی

 

شرح نیمه ی اول 

تیم سپاهان در نیمه ی اول و در حضور 10 هزار نفری تماشاگران خود تیم برتر میدان بود و بارها از سمت چپ و راست به روی دروازه ی حسینی گلر سپیدرود توپ های خود را ارسال کرد که البته دفاع چند لایه ی شاگردان نظرمحمدی اجازه نداد موقعیت های خوبی نصیب مهاجمان سپاهان شود؛ تنها یک بار و روی ضربه ی سر مهرداد محمدی گلر تیم سپیدرود مجبور به واکنش شد و توپ را به کرنر فرستاد. در مجموع طلایی پوشان در خانه و در نیمه ی اول صاحب توپ و میدان بودند ولی نتوانستند موقعیت های صد در صد گل ایجاد کنند تا بازی بدون گل در نیمه ی اول خاتمه یابد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 16: ارسال بازیکنان سپیدرود را اولیویرا در اختیار گرفت.

دقیقه 21: ارسال کرنر از سمت چپ خط دفاعی سپیدرود با ضربه ی ژایرو به سمت دروازه می رفت که بازیکنان سپیدرود توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه 30: ارسال مهرداد محمدی و نفوذ این بازیکن موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد ولی باز هم کسی در محوطه جریمه حاضر نبود تا ضربه ی نهایی را به ثمر برساند.

دقیقه 34: همکاری آقایی و  مهرداد محمدی با ارسال آقایی به دیرک اول همراه شد که ضربه ی ساسان انصاری به اوت رفت.
دقیقه 37: ارسال سعید آقایی با ضربه ی سر مهرداد محمدی  با واکنش خوب سیدمحمد حسینی به کرنر فرستاده شد و در برگشت هم ضربه ی سر سپاهانی ها راه به جایی پیدا نکرد.
دقیقه 44: ضربه ی سعید آقایی از پشت محوطه ی جریمه محکم اما بی دقت بود و از بالای دروزاه به بیرون رفت.

دقیقه 47: ارسال حسین پاپی را حسینی گلر سپیدرود دراز کش در اختیار گرفت.
دقیقه 50: ضربه ی آکروباتیک شاهین ثاقبی در محوطه جریمه به محل تلاقی دیرک عمودی و افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت تا جدی ترین موقعیت بازی برای طلایی پوشان تا این لحظه از دست برود.
دقیقه 43: باز هم سپاهانی از سمت چپ خط تهاجمی خود توپ خطرناکی را روی دروازه ی سپیدرود ریختند که هادی موسوی به موقع توپ را برگشت داد.
دقیقه 56: ساسان انصاری به همراه مهرداد محمدی در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفتند ولی انصاری بد موقع به زمین خورد تا یک موقعیت مناسب گلزنی به راحتی از دست برود.
دقیقه 58: ساسان انصاری می توانست با پاس رسول نویدکیا به گل اولش در نقش جهان برسد ولی مدافعین سپیدرود مانع شدند.

دقیقه 63: ضربه ی ایستگاهی پویا نزهتی از پشت محوطه ی جریمه با واکنش عالی لی اولیویرا به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 64: اشتباه حسین جعفری موقعیت خوبی را در اختیار سپیدرود قرار داد که در این دقایق کمی جلوتر آمده و ایجاد موقعیت می کند.

دقیقه 75: قیچی نصفه و نیمه ساسان انصاری به راحتی در دستان حسینی قرار گرفت.

دقیقه 90+1: ضربه ی ژایرو رودریگوئز که به صورت شیرجه ای زده شد، در چارچوب دروازه قرار نگرفت و به اوت رفت.