به گزارش وارش اسپرت-پایگاه خبری و تحلیلی ورزش گیلان، مسعود رهنما در جلسه سالانه مسئولان هیات ورزش های همگانی استان گیلان که چهارشنبه شب در رشت برگزار شد، افزود: هویت ورزش همگانی این است که از کودکان تا افراد مسن می توانند ورزش کنند به خصوص کسانی که دارای فقر حرکتی هستند.
وی اظهار کرد: ما باید سعی کنیم با گسترش ورزش همگانی در بین اقشار مختلف مردم ، کسانی که دارای فقر حرکتی هستند ،به ورزش روی آورند تا با پرداختن به ورزش ، مشکلات آنان به حداقل کاهش یابد.
وی بیان کرد: امیدوارم که سال آینده بتوانیم افرادی را که به امر ورزش مشغول می شوند را افزایش دهیم چون هرچقدر در ورزش سرمایه گذاری کنیم ، هزینه های درمان و دارو چند برابر کاهش می یابد.
رئیس هیات ورزش های همگانی استان گیلان نیز در این جلسه گفت: ورزش همگانی تخصص لازم خود را می خواهد و هدف ما این است که از وجود کسانی استفاده کنیم که تخصص لازم را نیز داشته باشند.
مریم بخشی افزود: با توجه به گستردگی این هیات ، نیاز به حمایت و کمک بیشتری از سوی مسئولان داریم که البته طی سال جاری مدیرکل اداره ورزش گیلان حمایت های خوبی را از این هیات داشته اند.
وی اظهار کرد: طی سال جاری ، 38 دوره مربیگری و کارگاه برگزار شد، 273 جشنواره ورزشی در شهرهای مختلف استان گیلان برپا شد و 58 ورزشکار رشته های تحت پوشش این هیات نیز در مسابقات مختلف کشوری حضور یافتند.
در پابان نیز از سوی مسئولان هیات ورزش های همگانی استان گیلان ، از فعال ترین روسای کمیته ها، روسای هیات های شهرستان های گیلان و مربیان تجلیل شد.