وارش اسپرت:

هفته پانزدهم رقابتهای لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران عصر امروز با برگزاری ۱۲ مسابقه در شهرهای مختلف برگزار شد. در حساسترین بازی این هفته تیم فوتبال داماش گیلان در استادیوم شهید عضدی رشت میزبان تیم فوتبال شهرداری یاسوج بود که در نهایت در یک بازیسراسر هجومیو پر گل توانست با نتیجه ۴ بر ۳ تیم شهرداری یاسوج را در هم بکوبد!

دو تیم در نیمه اول بازی تقریبا پایاپایی را به نمایش گذاشتند. ابتدا این تیم شهرداری یاسوج بود که در دقیقه ۱۲ مسابقه و برخلاف جریان بازی و در یک ضد حمله غافلگیرانهتوانست به گل نخست خود دست پیدا کند اما این گل چندان دوام نیاورد و در دقیقه ۱۹ بازی این امین ترکاشوند بود که با یک ضربه سر موفق شد که بررویسانتر زیبایمصطفی حاجتی گل تساوی داماش را به ثمر برساند بعد از این گل داماش رشتبردامنهحملات خود افزود و بر روی فشار حملات مدافعین یاسوجی در دقیقه ۲۸ مسابقهمرتکب خطای پنالتی شدند که افشین چاوشی با ضربه‌ای دقیق گل دوم داماش شهر بارانرا به ثمر رساند. بعد از این گل یاسوجی‌ها امید خود را از دست ندادند تا بالاخره در دقیقه ۳۸گل دوم خود را به ثمر برسانند تا دو تیم با نتیجه تساوی دو بر دو به رختکن بروند.

با شروع نیمه دوم این داماش شهر باران بود که مانند دقایقابتدایی نیمه اول بر بازی مسلط بود و حملات پر شماری بر روی دروازه یاسوجی‌ها ترتیب می‌داد. اما در دقایق میانی نیمه دوم یاسوجی‌ها حملات جسته گریخته‌ای را ترتیب دادند و داماش رشت در یک ضد حمله برق آسا و اشتباه مدافع پوششی حریف توسط ترکاشوندصاحبیک موقعیت تک به تک شد که با خطای دفاع سرنگون شد و پنالتی ذیگری برای داماش گیلان رقم خورد. این دومین پنالتی‌ای بود که بر روی ترکاشوند صورت می‌گرفت و مدافع یاسوج نیز اخراج شد.

این پنالتی را نیز افشین چاوشی در دقیقه ۶۵با مهارت خاصی به گل تبدیل کرد. بعد از این گل نیز داماشی‌ها از حملات خود دست نکشیدند و موقعیت‌های بی‌شماری را خلق کردند. در یکی از همین موقعیت‌ها افشه در حال عبور از مدافع راست حریف بود که مجددا با خطای حریف سرنگون شد و پنالتی سوم داماش هم بدست آمد که مجددا افشین چاوشی توپ را به تور دروازه چسباند. این گل در دقیقه۷۴ به ثمر رسید.

بعد از این گل بازیحالت متعادلی به خودش گرفت تا اینکه در وقتهای تلف شده نیمه دوم سهیل حق شناس گل سوم شهرداری را به ثمر رساند اما این گلتاثیری درتعیین برنده بازی نداشت و این داماش رشت بود که در نهایت پیروز از زمین خارج شد تا با این نتیجه جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند.


حواشی این بازیو سایر نتایج هفته پانزدهم در ادامه مطلب*داماش در این مسابقه با این ترکیب وارد بازی شد:
نظرمحمدی، حاجتی، میکائیلی، شیرازی، رضایی، افشه(گلبرگ)، محمد صادق، آبشک، مهدوی، ترکاشوند (دهقان)، چاوشی (آدمیر)

*پنالتی سوم داماش توسط افشین چاوشی به ثمر رسید که به دلیل ورود امین ترکاشوند به داخل محوطه جریمه تکرار شد که در ضربه دوم نیز افشین توانست توپ را وارد دروازه شهرداری یاسوج کند. از نکات جالب این بازی هت تریک افشین چاوشی بود که هر ۳ گل این بازیکن از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. نکته جالب دیگر در هنگام زدن پنالتی سوم بود که ترکاشوند، حاجتی و چاوشی بر سر اینکه کدام یک ضربه را بزنند با هم اختلاف نظرداشتند.

* بازیکنان و کادر فنی یاسوج در تمام مسابقه و پس از به ثمر رسیدن هر گل داماش به داوری مسابقه اعتراض میکردند و حتی بعد از به ثمر رسیدن گل دوم داماش قصد بیرون کشیدن تیم از زمین بازی را داشتند.

*داور بازی در یکی دو صحنه دیگر نیز میتوانست برای داماش پنالتی بگیرد که گویا به علت اعتراضات پی در پی یاسوجی‌ها از اعلام این پنالتی‌ها خودداری کرد.

*داماش در این مسابقه یک گل صحیح نیز توسط علی محمد دهقان در ثانیه‌های پایانی بازی به ثمر رساند که توسط کمک داور مسابقه به اشتباه آفساید اعلام شد.

*در پایان مسابقه هم بازیکنان و کادر فنی و مدیریتی شهرداری یاسوج قصد درگیری با داوران مسابقه را داشتند که نیروی محترم انتظامی به موقع خود را به صحنه رساندند ولی متاسفانه آنها نیز از درگیریهای یاسوجیها در امان نماندند!
سایر نتایج:
همیاری اراک ۰ ۱ شهرداری بندرعباس

کاوه تهران ۱ ۲ پیام مشهد

شهرداری یاسوج ۳ ۴ داماش گیلان


اتکا گرگان ۲ ۳ ماشین سازی تبریز

تربیت یزد ۱ ۱ گل گهرسیرجان

مس رفسنجان ۰ ۰ نفت مسجد سلیمان

گسترش فولاد تبریز ۲ ۱ فولاد یزد

استقلال اهواز ۰ ۱ مس سرچشمه کرمان

ابومسلم ۲ ۱ ایران جوان بوشهر
فولاد نطنز ۰ ۱ مقاومت سپاسی

پیام مخابرات شیراز ۲ ۰ شیرین فراز کرمانشاه

آلومینیوم هرمزگان ۱ ۱ صنعت ساری