وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : داماش گیلان در استادیوم آزادی استقلال را بار دیگر شکست داد.

به گزارش وارش اسپرت ، در چارچوب هفته سی و چهارم و پایانی رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در فصل 92-1391 تیم داماش گیلان موفق شد در آزادی تهران استقلال قهرمان لیگ دوازدهم را بانتیجه دو بریک شکست دهد .

 

گل های داماش گیلان در این دیدار را محمدرضا مهدوی در دقیقه 67 و حسین ابراهیمی در دقیقه 80 به ثمر رساندند و تک گل استقلال را نیز حسن اشجاری در دقیقه 31 به رساند.

شایان ذکر است استقلال پس از شکست در نیم فصل نخست برابر داماش از هیچ تیمی شکست نخورده بود و داماش تنها تیمی بود که توانست این تیم را در دو دیدار رفت و برگشت مغلوب کند . داماش گیلان با پیروزی در این دیدار با جدا شدن از رتبه سیزدهم و سپردن آن به ملوان با 43 امتیاز با رتبه یازدهم جدول رده بندی به کار خود در این فصل پایان داد.

 

هفته آخر لیگ برتر فوتبال ایران
جمعه 20 اردیبهشت ماه 1392
ساعت 18:15
 ورزشگاه آزادی
تماشاگر: بیش از 90 هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی
کارت زرد: ابوالفضل حاجی زاده، سعید حلافی، علیرضا جهانبخش از داماش حنیف عمران زاده از استقلال
گل: حسن اشجاری دقیقه 31 برای استقلال، محمد رضا مهدوی دقیقه 66 و حسین ابراهیمی دقیقه 79 برای داماش

 

استقلال :مهدی رحمتی، علی حمودی، حسن اشجاری، سیاوش اکبرپور، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، جواد نکونام، آرش برهانی (63 مجتبی جباری)، میثم بائو (85 فرزاد حاتمی)، عباس محمدرضایی (51 سیدایمان موسوی) و فرهاد مجیدی

سرمربی: امیرقلعه نویی

 

داماش: حسن رودباریان، ابوذر رحیمی، هادی سهرابی، علیرضا نظیف کار، هادی محمدی ، مصطفی حاجتی، حسین ابراهیمی (80 سعید حلافی)، علیرضا جهانبخش،  ابوالفضل حاجی زاده (54 محمد آبشک)، امین متوسل زاده (60 کبه) محمدرضا مهدوی،

سرمربی: افشین ناظمی

 

*دقایق حساس

 

دقیقه 15: آرش برهانی از چپ فرار کرد و در حالی که رودباریان دروازه را ترک کرده بود، توپ را روی دروازه ارسال کرد. در حالی که حمودی می توانست با ضربه سر دروازه خالی را باز کند، سعی داشت با پاس فرهاد مجیدی را صاحب موقعیت کند که این توپ از دست رفت.

دقیقه 17: شوت میثم بائو از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه بیرون رفت

دقیقه 41: فرهاد مجیدی روی پاس میثم بائو صاحب موقعیت شد اما بعد از چرخش به طرف دروازه ، ضربه آرامی زد که این توپ را رودباریان گرفت.

دقیقه 44: روی حرکت مجیدی، آرش برهانی صاحب توپ شد و در حالی که می توانست به طرف دروازه ضربه بزند، توپ را به عباس محمد رضایی سپرد. بغل پای محمدرضایی با دخالت مدافعان داماش به شکل خطرناکی به کرنر رفت

 

دقیقه 48: شوت حسین ابراهیمی از درون محوطه هجده قدم از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 50: ضربه ایستگاهی محمدرضا مهدوی در موقعیتی مناسب به بیرون رفت

دقیقه 62: ضربه کاشته جواد نکونام درحالی که وضعیت خطرناکی پیش آورده بود، توسط مدافعان داماش برگردانده شد

دقیقه  82:با پاس به بیرون حمودی، میثم بائو در موقعیت شوتزنی قرار گرفت، شوت بائو برگشت داده شد و در ادامه قیچی برگردان فرهاد مجیدی را رودباریان گرفت.

دقیقه 86: سعید حلافی در موقعیتی تک به تک، توپ رابه بغل دروازه زد.

دقیقه 89: ضربه ایستگاهی مجتبی جباری، نکونام را به پرواز درآورد اما ضربه سر نکونام با فاصله ای کم از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 92: شوت سنگین فرهاد مجیدی را رودباریان برگشت داد.

 

اتفاق ویژه:

در همان دقایق ابتدایی، روی یک ضربه کرنر حنیف عمران زاده با ضربه سر دروازه داماش را باز کرد اما داور برخورد حنیف با رودباریان را خطا تشخیص داد و این گل مردود اعلام شد

 

شرح گل ها:

استقلال 1-0: فرهاد مجیدی پا به توپ فرار کرد و با خطای حاجی زاده متوقف شد. ضربه ایستگاهی به دست آمده را حسن اشجاری با پای چپ و از بالای خط دفاعی داماش به گل تبدیل کرد. روی این صحنه رودباریان فقط تماشاگر بود و هیچ عکس العملی نتوانست انجام دهد

داماش 1-1: محمدرضا مهدوی پشت محوطه هجده قدم صاحب توپ شد و با شوتی سنگین و زیبا، دروازه رحمتی را باز کرد. شیرجه بلند رحمتی هم برای مهار این توپ بی ثمر بود.

داماش 2-1:حسین ابراهیمی روی یک پاس عمقی صاحب توپ شد و از زاویه ای بسیار تنگ دروازه استقلال را نشانه گرفت. شوت زمینی ابراهیمی بعد از برخورد به پایه تیربه درون دروازه غلطید.

 

بهترین بازیکن: محمدرضا مهدوی کاپیتان داماش سهم مهمی در بازگرداندن تیمش به بازی داشت و شایسته عنوان بهترین بازیکن زمین است. در تیم استقلال فرهاد مجیدی نمایش بهتری نسبت به سایرین داشت.

 

در حاشیه

 

– بیش از 90 هزار تماشاگر این دیدار را از نزدیک تماشا کردند . یکصد هوادار داماش به صورت خودجوش برای تماشای این دیدار از رشت به تهران و استادیوم آزادی رفتند.

– با ناهماهنگی های مسئولین برگزاری مسابقه تماشاگران داماش دقایقی را سرگردان بودند که در نهایت در طبقه دوم استادیوم مستقر شدند و مامواران انتظامی نیز آنها را احاطه کردند . 

– هواداران استقلال در اقدامی عجیب به صورت یکپارچه پیش از شروع بازی داماش را با لقب داماش شهر باران مورد تشویق قرار دادند . استقلالی ها بازیکنان داماش را نیز به صورت جداگانه مورد تشویق قرار دادند!

– داماش گیلان با پیراهن سفید در این دیدار حاضر شد و بعد از مدت ها نام اسپانسر بر روی پیراهن داماش ها درج شد. گفته میشود اسپانسر داماش در این مسابقه مبلغ قابل توجهی را برای این دیدار پرداخت کرده است .

 

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید