از سالیان قبل وبلاگ‌ها و سایت‌هایی مربوط به تیم‌های رشتی تاسیس شدند ولی بعد از مدتی دست از کار کشیدند و هیچ وقت ورزش این شهر سایت و خبرگزاری‌ای درشان جایگاه خود نداشت. در واقع این یک ضعف بود سایت‌هایی هم که در گذشته بودند چندان فعالیتی نداشتند و به نوعی برازندهٔ مردم ورزش دوست شهر باران نبودند.

پس از پایان فصل ۸۸-۸۹ تعدادی از جوانان رشتی تصمیم گرفتند تا سایت پر قدرت و بروزی تاسیس کنند تا اخبار و حواشی ورزش رشت به خصوص تیم‌های داماش گیلان را بازگو کند. ۱۴ شهریور ۱۳۸۹ سالروز تاسیس این سایت بود، سایتی که حتی اسم آن ریشه در تاریخ و فرهنگ این شهر دارد. وارش کلمه‌ای گیلکی و به معنی بارش باران می‌باشد که در واقع اسم رشت نیز برگرفته از این واژه گیلکی میباشد.
وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان هیچ گونه وابستگی به باشگاه، ارگان و شخصیت خاصی ندارد. بلکه وارش اسپرت متعلق به همه کاربران و هواداران داماش و ورزش دوستان گیلانی است.
وارش اسپرت علاوه بر اینکه در تمام این سال‌ها از پربازدیدترین سایت‌های ورزشی گیلان بوده، در سال ۹۴ موفق شد  به عنوان تنها سایت ورزشی گیلان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور مجوز فعالیت با شماره ثبت ۷۵۷۸۶ اخذ نماید.